HSS-600Ws Q Series
- Gyártó: NiceFoto
- Cikkszám: NICE600HSSQ
-
Elérhetőség:
Rendelésre
Villámgyors
szállítás
szállítás
Óriási
raktárkészlet
raktárkészlet
Segítünk ha
elakadtál
elakadtál
Termékfülek
Leírás és Paraméterek
Features;
1.High speed sync 1/8000s;1st&2nd curtain flash sync.
2.1/32-1/1 stepless adjustment; full power flash 320-360 times.
3.5500k±200k color temperature.
4.Wireless control,Mixture control,Remote trigger.
5.Battery (12v-6600mAh)built in flash (without cable but free).
6.Receiver 2.4GHz inside 100M distrant range with 3 groups 7 channels.
7.Overheating protection device.
The above data are based on indoor environment of 25℃,ISO=200,2m distance,with standard reflector,average of 100 times tese| Model | Q6C |
| Output power | 600ws |
| Power range | 7 f-stop (1/64-1) |
| Li-ion battery | 12V-7000mAh |
| Power source | Interchangeable & memoryless battery |
| Flash times (full power) | 360times /320times |
| Battery-charging time | 6 hours (with self-protection) |
| Battery charging way | Plug-in charging type |
| Recycling time | 0.1-3.5s |
| Protection device | Overheating protection |
| Triggering way | 100m, with inner 2.4GHz remote control |
| Modeling bulb | 12V 35W (with energy-saving mode) |
| Buzz | Yes (ON/OFF) |
| GN | 56/68 |
| Color temperature | 5500K±200K |
| High speed Sync | 1/8000s |