Manfrotto Alumínium szimpla lábas hi hat, 75-60mm-es csésze MVT535HH
- Gyártó: Manfrotto
- Cikkszám: MVT535HH
-
Elérhetőség:
Rendelésre
Villámgyors
szállítás
szállítás
Óriási
raktárkészlet
raktárkészlet
Segítünk ha
elakadtál
elakadtál
Termékfülek
Leírás és Paraméterek
Aluminum Single Leg Hi Hat, 75-60mm ball
DESCRIPTION
Manfrotto MVT535HH is a single leg Hi-Hat that’s much lighter than the 529B (twin leg Hi-Hat). This is the perfect solution for those looking for a simple yet sturdy solution for: - Ground level shooting: - Slider support : - Table tripod application (heavy cameras)
It features a Single Section for maximum compactness and Ø 75-60mm half bowl for quick levelling. : The leg angle selector allows users to adjust operating height as needed – from 11.6cm (4,6’’) up to 24,3cm (9.5’’). : Its aluminum casting components make it a sturdy and reliable solution. : It also includes the MVA060T adapter which converts the 75mm into a 60mm half bowl.| centre column | no center column |
| Color | black color |
| half ball diameter | 75 mm |
| leg angles | 23°. 50°. 70° |
| material | aluminum |
| Product - Length Collapsed | 27.5 cm |
| leg sections | 1 number |
| maximum height (with centre column down) | 24.3 cm |
| Minimum Height | 11.6 cm |
| safety payload | 20 kg |
| Weight | 1.200 kg |